Halı Yıkama

Antalya Temizlik Halı Yıkama İşlemleri

Yaşamış olduğumuz çağ teknoloji çağı olmasından dolayı artık hemen hemen üretilen her şey teknolojiden nasibini almaktadır. Halıların evlerimiz, ofislerimiz ve diğer mekanlar için önemi ise tartışılmamaktadır. Halılar, bir ortamı gösteren, temizliği yansıtan ve insanların dikkatini çeken ufak ancak önemli ayrıntılardır.

Antalya Halı Yıkama
Antalya Halı Yıkama

Halı üreticileri, üretim esnasında halıların zarar görmemesi ve lekelenmemesi için pek çok kimsayal madde kullanmaktadır. Ancak yapılan bu çalışmalar halıların kirlenmeyeceği, lekelenmeyeceği anlamına gelmemekte, aksine belirli bir süre geçtikten sonra leke tutmaya başlayacağını göstermektedir.

Ev, ofis ve diğer mekânlarda dekorasyon parçası olan halılarınızın temiz ve düzgün görünmesini istiyor iseniz kesinlikle düzenli temizlik yapmanız şarttır. Halılarınızın üzerinde ki kirleri temizlemek için kesinlikle çırpma işlemini uygulamayın. Bu işlem sırasında halılarınız oldukça zarar görecek ve patlamalar olacaktır. Bunun yerine halıların üstlerini güçlü elektrikli süpürgeler ile temizleyin. Halıların sadece üstlerini temizlemeniz yetmeyecektir. Bunun için halılarınızı yıl içerisinde en az 2 en fazla 4 kere işinde uzman profesyonel temizlik şirketlerine yıkatın.

Halı yıkama işlemleri kesinlikle profesyonel kişiler ve malzemeler ile yapıldığı takdirde olumlu sonuçlar verecektir. Kurallara uygun olmadan yıkanan, lekelerin çıkarılması için ne olduğu bilinmeyen ilaçların kullanılması, tazyikli su kullanımı ve diğer pek çok etken halılarınıza zarar vermeye yetecektir. Ev ve ofis ortamlarında kullanılan halılar sürekli tozlanmaktadır. Bu tozlar zaman ile halıların diplerine işlemekte ve zamanla orada kalıplaşmaktadır.

Halı yıkama işlemlerini uzman personeller ve teknoloji dostu halı yıkama makineleri ile sizden teslim alıp tamamen el değmeden yıkamaktayız. Halılarınızın temizlik aşamaları ise şöyledir;

HALINIZIN EVİNİZDEN ALINMASI
Sizlerle görüştükten sonra müsait olduğunuz bir zamanda evinize yada iş yerinize gelerek halınızı teslim almaktayız. Ücretsiz olan bu servisimizle halınız alındıktan sonra size bir makbuz teslim edilir. Halınızı teslim alan personelimiz ayrıca halınızın cinsine göre sizlere halınızın ömrünü uzatacak bazı hizmetlerimizden bahsederler. Kapınızdan teslim alınan halınız artık firmamızın güvencesi altındadır.

HALILARINIZIN GRUPLANDIRILMASI ve ÖLÇÜLMESİ
Teslim aldığımız halınıza, öncelikle bir karışıklık olmaması için bilgisayar programımıza makbuz numarasına bağlı bir numara verilerek işaretlenir. Aynı zamanda sizin için açılmış olan CRM kaydına işlenir. Halınızın ebatları ölçülerek hesap konusunda sizlere bilgi verilir.

TEMİZLİK AŞAMASI
Halınız yıkamaya geçmeden önce eğer var ise üzerindeki lekenin kirine göre çıkartma işlemi yapılır. Halılarınız kaba tozlardan da bu aşamada arındırılarak gerçek temizlik için hazırlanır.

HALINIZIN ISLATILMASI
Halınızın cinsine göre kullandığımız yıkama şekli değişmektedir. Halılar cins cinstir ve buda kullanılan deterjanın ve ekipmanın seçimini etkiler. Firmamız halılarınızı gerekli oranda su ve deterjan kullanarak yıkar.

FIRÇALAMA , KİRLERİ ÇIKARMA
Halınız fırçalanmadan önce tamamı ıslanmış olan halıya profesyonel temizlik malzemeleri eklenir ve beklemeye alınır. Böylelikle kullanılan temizlik malzemeleri halınıza daha iyi nüfus edecek, derinlerinde bulunan kirler yumuşayacaktır. Fırçalama işlemi özel fırçalama makinemizin 80 RPM / 40 d basınç ile dönen fırçaları ile yıkanır. Halınızın cinsine göre kullanılan temizlik maddeleri halılarınızı yıpratmaz ve derinlemesine temizlik sağlar. Kullandığımız tüm malzemeler insan sağlığına zarar vermeyen malzemelerdir.

HALININ DURULANMASI ve KİRDEN ARINDIRILMASI
Yeteri kadar fırçalanmış , kir ve lekesi üste çıkartılmış halınızın durulanması da fırçalama işlemi kadar önemlidir. Halı iyi bir şekilde yıkanarak halının üstünde ve içerisinde kalan kir suyla beraber iyice temizlenmiş olur.

HALININ SIKILMASI
Halınızın santrifüj ile dakikada 1300 devir hızla döndürülerek sıkılması hem %80 kadar kurumasını sağlar hemde halının dip kısımlarında ve yüzeyindeki ayılamamış kir ve temizlik atıkları tamamen temizlenir.

ÖN KURUTMA İŞLEMİ
Santrifüj işleminden sonra az nemli kalmış olan halıların kurutulması için kurutma bölümünde asılarak kurutulur.

SAÇAK YIKAMA İŞLEMİ
Halınızın ön kururtma işleminden sonra saçakları yıkanarak kendi doğal rengini almasını sağlanır.

HALININ TAM OLARAK KURUTMA
Kurutma odasında askıya alınmış halılar hızlı olarak kurutulur.

HALIDA KALİTE KONTROL
Tüm bu işlemler sonunda uzman personelimiz tarafından halı son bir defa daha gözle kontrol edilerek, tamamen kirlerinden arındırıldığı görülüp paketlenerek istediğiniz yere, istediğiniz zamanda ulaştırılır.

Call Now ButtonHemen Arayın Teklif Alın