Sert ve Yumuşak Zemin Cilalama Hizmeti

Sert zemin cilalamak için iki yöntem kullanılmaktadır. İlk yöntem, zemininizin dayanıklılığını ve parlaklığını size daha çok hissettirir. Bu ilk yöntem mermer,  traverten vb. gibi kalsiyum karbonat içeren el deymemiş taşlara uygulanan kristalize cilalama yöntemidir. Kristalize cilalama yönetemi, yapılışı bakımından zor ve uğraş gerektiren bir yöntemdir. Ortalama cila ömrü kullanıma göre değişim göstermektedir ve evlerde 3 yıl,  işyerlerinde 1 yıldır. Fakat bu yöntimi uyguladığınız zaman zemininizin bakımı da daha kolay olacaktır. İkinci yöntemimiz ise polimer bazlı cilalarla uygulanan yöntemdir. Polimer cilalar kendi kendine parladığı için herkes tarafından yapılabilen cilalardır. Dayanıklılığı yani ömrü kristalize yöntemine oranla daha azdır. Fakat özellikle PVC kaplı zeminler de kullanılabilen  tek cilalama yöntemidir. Bu iki tip cilada uygulandığı zemine kayganlığını kaybettirirler.

mermer temizliği, mermer cilalama hizmeti,zemin temizliği, zemin yıkama
mermer temizliği, mermer cilalama hizmeti,zemin temizliği, zemin yıkama
kristalize cila, polimerize cila, pvc cila,epoksi temizliği, mineflo cilalama
kristalize cila, polimerize cila, pvc cila,epoksi temizliği, mineflo cilalama

Zemininize hangi aralıklar ile cila yapacağınızın süresi kestirilememektedir. Çünkü bu süre uygulanabilen her iki yöntem için de zemin üzerinde ki trafiğe bağlıdır. Zeminize uygulayacağız bu yöntemler zemininzin parlamasını sağlayarak, daha estetik olmasını ve daha kolay temizlenebilir olmasını sağlar ve mekanik etkilere karşı korur.

Sert zeminlerinizin üzerinde ki trafiğin yoğunluğu yüzünden bir çok gevşek ve yapışkan kirler oluşturur. Bu kirler, zemininizin bulunduğu ortamda sağlık riski oluşturması ve estetik olarak vermiş olduğu rahatsızlığın yanında, en az saydığımız bu iki zarar kadar  vermiş olduğu bir başka zarar da bulunmaktadır. Bu da zemine vermiş olduğu zarardır. Kirin zemine vermiş olduğu zararları da trafiğe bağlı olarak iki farklı şekilde şöyle özetleyebiliriz. İlk olarak gevşek kirlerden söz edelim.  Gevşek kirler zemin üzerinde ki trafik ile doğru orantılı olarak zeminin aşındırma süresini çabuklaştırır. Diğer bir zeminin hasar görmesini sağlacak unsur ise zemin üzerinde ki değişik yollardan gelen sıvılardır. Zemin üstünde ki bu sıvılar da zemine sızma yaparak ya da zemin ile reaksiyona girerek zemin üzerinde veya zeminin derinlerinde bozulmalara yol açabilir. Zemininiz de bu zararları görmemek için kesinlikle belirli aralıklarla zemininzi cilalatmanız gerekmektedir.

 

Dikkat!

Mermer Cilalama işleminde, standartlara uymayan, ucuz, kalitesiz, çin menşeiili ürünler ile cilalama yapılmasına izin vermeyiniz! Sıklıkla karşılaştığımız bu problem için sizleri uyarmayı bir görev biliyoruz. Mermer cilalama işinde kullanılan standartlara uymayan bu kalitesiz ürünler ile yapılan cila işlemleri hem kısa ömürlüdür hemde sonrasında problem yaşatmaktadır. Yapılan tüm harcalamalar boşa gitmekte, sonrasında üzerine yapılacak iyi cilanın kalitesini bile düşürecek nitelikte olabilmektedir.

 

 

Neden Mermer Cilalama?

 • Mermer Cilalama ile mermerin aşınmaya , sürtünmelere ve diğer dış etkilere karşı daha dayanıklı yaparak mermer ‘in kullanım ömrünü uzatır.
 • Mermer Cilalama ile mermer kullanımla ve zamanla açılmış olan gözenekler doldurulur ve buda mermerin kirli görünmesini önler.
 • Mermer Cilalama ile mermerde görsek olarak çok güzel bir parlaklık oluşturur ve aynı zamanda kirlerin tutunmasını engelleyerek hijyen sağlamış olur.
 • Mermer Cilalama ile mermer daha kaygan olur.
 • Mermer Cilalama ile dolmuş olan gözenekler aynı zamanda temizliği de kolaylaştırır
 • Mermer Cilalama ile mermer uzun bir süre aşınmaz ve cila sudan etkilenmez.

Şimdi size yaptığımız bazı cilalama işlerinden örnekler göstereceğiz. Böylelikle farkı sizde görebileceksiniz!

zemin cilalama, mermer cilalama
zemin cilalama, mermer cilalama
 Mermer Zemin Pvc , Cila, Cilalama, Parlatma ve Bakım
Mermer Zemin Pvc , Cila, Cilalama, Parlatma ve Bakım
antalya mermer cilalama, mermer cilalama antalya
antalya mermer cilalama, mermer cilalama antalya

Nasıl Yapılır ?

 • Öncelikle cila yapılacak yüzeyde bulunan eski cilanın çıkartılması için bir çıkartıcı madde kullanılır ve zemin temizliği yapılır.
 • Zemin bir süre kurumaya bırakılır.
 • Zemin cila maddesi bir sprey şişesi içerisinde hazırlanır.
 • Cila makinasına çelik yün ped takılır.
 • Cila yapılacak alana sprey ile cila sıkılarak ( cilanın donmaması için iyi zamanlama yapılması gereklidir) zemin parlayana kadar cila makinası yüzeyde gezdirilir. Makine ped alanı yaklaşık yarım metredir. İyi bir cila için aynı yüzeye üç defa cilalama işlemi yapıyoruz.
pvc cilalama, mermer bakımı, mermer patlatma, zemin parlatma
pvc cilalama, mermer bakımı, mermer patlatma, zemin parlatma

Call Now ButtonHemen Arayın Teklif Alın